Kaprun (Rakousko)

Kaprun

Kostel v Kaprunu

Kostel v Kaprunu

Kaprun je malé alpské městečko s necelými třemi tisíci obyvateli ale s mnohonásobně větším počtem návštěvníků. Nachází se v Salcbursku u Zell am See. Jedno z nejpopulárnějších alpských středisek nabízí sportovní vyžití pro každého. Zejména lyžaři si tu pak přijdou na své. Ve třech lyžařských oblastech – Schmittenhöhe, Kitzsteinhorn a Maiskogel najdete na 130 kilometrů sjezdových tratí na 50 sjezdovkách. Výhodou Kaprunu je především jistota, že zde najdete sníh i mimo hlavní sezónu, a široká nabídka tratí různé obtížnosti. Areál Schmittenhöhe se nachází přímo nad Zell am See a krom sjezdu s převýšením 1 400 metrů nabízí také úchvatné výhledy po okolí. Pro nejnáročnější lyžaře je tu pak Osthanglift a černá sjezdovka ze samého vrcholu Schittenhöhe, po níž se dá sjet téměř až na úroveň jezera. Ovšem podle některých lyžařů je „skutečný Kaprun“ až ledovec na Kitzsteinhorn (3202 m n.m.), kde téměř s jistotou vždy najdete ideální prašan. Na vrchol vede lanovka Gipfelbahn, jejíž sloup vysoký 130 metrů je nejvyšším v Evropě. Samotné městečko Kaprun je příjemným letoviskem s typicky rakouskou atmosférou a poměrně přijatelnými cenami. Město je také známo díky katastrofě tunelové dráhy, která je v současnosti zcela vyřazena mimo provoz a zatím se neplánuje její znovuotevření.

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Salcbursko

Souřadnice: 47°16´ SŠ, 12°45´ VD

Plocha: 100,5 km2


Obyvatelstvo

Populace: 3 000

Kaprun - poloha na mapě
 
Publikováno: 14.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Kaprun

16.02.2014 22:56 Majka
---.45.broadband5.iol.cz

Jedu ne 1 den na Kaprun a nejsem zrovna zkušená lažyřka. zajíma mne a) zda je možné jet na tento zájezd jen jako turista, bez lyží - jsou tam nějaké možnosti výletů, pěších procházek? b) jsou na Kaprunu k dispozivi úschovny zavazdael (lyží)?

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist