Bad Kleinkirchheim - lyžařské středisko (Rakousko)

Bad Kleinkirchheim - lyžařské středisko

Bad Kleinkirchheim, sjezdovka

Bad Kleinkirchheim, sjezdovka

Korutanské lázeňské město Bad Kleinkirchheim leží v nadmořské výšce 1 087 metrů a už od 17. století, kdy zde začal rozpuk lázeňství, patří mezi turisticky vyhledávaná místa. Lázeňští hosté město neopouštějí ani v zimě, kdy mají díky vynikajícím podmínkám, panujícím na úbočích okolních hor, jedinečnou příležitost svůj odpočinkový pobyt obohatit o lyžařské zážitky.

 

 

 

 

 

Bad Kleinkirchheim - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Bad Kleinkirchheim

Mapa lyžařského střediska Bad Kleinkirchheim

Na svazích nad Bad Kleinkirchheimem se lyžaři mohou těšit na celkem 100 kilometrů sjezdových tratí, z nichž takřka všechny jsou v případě nepříznivých sněhových podmínek uměle zasněžovány, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 1 100 do 2 055 metrů. Modrou obtížnost má 18 kilometrů sjezdovek, zdaleka největší podíl, celých 77 kilometrů, připadá na červené svahy a 8 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Nejdelší trať má modrou obtížnost, měří 9 kilometrů a vine se do údolí z vrcholku Nockalm. Na vrcholky sjezdovek nad Bad Kleinkirchheimem transportuje lyžaře celkem 25 vleků (4 kabinky, 6 sedačkových lanovek, 15 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit přes 30 000 lidí. Můžete počítat se snowparkem a lyžařskou školou. V okolí je necelých 50 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Bad Gastein jezdí od 9:00 do 16:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 41 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 199 EUR. Jednodenní skipas za 53 EUR a šestidenní za 277 EUR vám navíc umožní i vstup do lázní.

 

Služby, kontakt

 

Po večerním návratu ze sjezdovky můžete skončit v restauraci či baru, největší lákadlo však nepochybně představují moderní termální wellness lázně Römerbad a St. Kathrein.

 

www.badkleinkirchheim.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jižní Rakousko, Korutany

Souřadnice: 46° 49' SŠ, 14° 48' VD

Bad Kleinkirchheim - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 28.11.2011
Aktualizováno: 28.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Bad Kleinkirchheim

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist