Unterberghorn - lyžařské středisko (Rakousko)

Unterberghorn - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Unterberghorn

Lyžařské středisko Unterberghorn

Unterberghorn (1 773 metrů nad mořem) je vrchol v tyrolské oblasti Kitzbühel v západním Rakousku. Na svazích hory se nachází v blízkosti městečka Kössen lyžařské středisko situované na rozhraní mezi úbočími pohoří Kaisergebirge a svahy Chiemgauských Alp. Zdejší lokalita je proslulá hlavně poklidnou atmosférou s jen minimální dopravou a typickou tyrolskou malebností.

 

 

 

 

Unterberghorn - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Unterberghorn

Mapa lyžařského střediska Unterberghorn

Skiareál Kössen – Unterberghorn je ideální zejména pro rodiny s dětmi. Najdete tu 5 dlouhých sjezdových tratí všech obtížností (12 km modrých sjezdovek, 14 km červených a 4 km černých) v celkové délce 30 km, které jsou rozprostřeny od vrcholu Unterberghornu, kam vyjíždí šestimístná kabinová lanovka až po dolní stanici v Kössenu. To vše v nadmořské výšce 1 700 – 589 metrů. Nejdelší trať má 7 kilometrů a lyžaři při ní překonávají převýšení 1 000 metrů. Celkem je zde v provozu kromě kabinové lanovky 6 kotvových vleků a 3 sedačkové lanovky.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Jednodenní skipas vyjde dospělého na 35 eur, dětský pak stojí 17,50 eur. Sedmidenní jízdenka stojí pro dospělého 159 eur a pro dítě 79,50 eur.

 

Služby, kontakt

 

K tradičním službám jako je půjčovna, skiservis či lyžařská škola je třeba v případě Kössen – Unterberghorn připočítat také širokou a kvalitní nabídku občerstvení v místních restauracích a barech, které jsou na vysoké úrovni a splňují všem, co od tzv. aprés-ski očekáváte. Výhodou střediska je i blízkost německých hranic, čili se sem lze autem pohodlně dostat aniž byste museli kupovat rakouskou dálniční známku. Parkoviště se nachází přímo pod dolní stanicí lanovky ve středu městečka. K dispozici je také velké množství běžeckých tratí v okolí Kössenu.

 

www.bergbahnen-koessen.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Tyrolsko, Rakousko

Souřadnice: 47°37´ SŠ, 12°26´ VD

Unterberghorn - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 05.12.2011
Aktualizováno: 05.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Unterberghorn

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist