Schatzberg - lyžařské středisko (Rakousko)

Schatzberg - lyžařské středisko

Schatzberg, rezort Wildschönau

Schatzberg, rezort Wildschönau

Hora Schatzberg je jedním z vrcholků Kitzbühelských Alp a sjezdové tratě, rozprostírající se na jejích úbočích nad horskou vesnicí Auffach, jsou součástí lyžařské oblasti Wildschönau. Se svými 1 903 metry nadmořské výšky tvoří hora Schatzberg nejvyšší bod areálu Wildschönau, jehož sjezdovky končí ve výšce 810 metrů.

 

 

 

 

 

Schatzberg - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Wildschönau

Mapa lyžařského střediska Wildschönau

V rezortu Wildschönau se mohou lyžaři těšit celkem na 70 kilometrů sjezdových tratí, z nichž zhruba dvě třetiny jsou v případě nepříznivých sněhových podmínek uměle zasněžovány. Modrou obtížnost má 15 kilometrů sjezdovek, 43 kilometrů připadá na červené svahy a 12 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Po rezortu Wildschönau lyžaře transportuje celkem 24 vleků (2 kabinky, 5 sedačkových lanovek, 19 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit přes 27 000 lidí. Na úbočích samotné hory Schatzberg se nacházejí, vyjma dvou krátkých modrých úseků, pouze tratě červené barvy, na jejichž vrcholky lyžařům pomáhá 10 vleků. Nejdelší svezení vám poskytne trať vedoucí z vrcholku Schatzbergu až do údolí vesnice Auffach, měřící 7 kilometrů. Můžete počítat se snowparkem a lyžařskými školami. V okolí je 50 kilometrů běžeckých tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Wildschönau, a tedy i na svazích Schatzbergu, jezdí od 8:30 do 16:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 34,40 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 167,40 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Ve vesnici Auffach si po večerním návratu z lyžování můžete zajít do jedné z restaurací a pochutnat si na nějaké krajové specialitě.

 

www.schatzbergbahn.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Tyrolsko

Souřadnice: 47° 23′ SŠ, 11° 59′ VD

Schatzberg - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 19.12.2011
Aktualizováno: 19.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Schatzberg

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist