Hochwurzen-Planai - lyžařské středisko (Rakousko)

Hochwurzen-Planai - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Hochwurzen-Planai

Lyžařský rezort Hochwurzen-Planai

Lyžařský rezort Hochwurzen-Planai se rozprostírá na úbočích stejnojmenných masivů nad horským městečkem Schladming, které dalo jméno celé lyžařské oblasti, disponující 122 kilometry propojených sjezdovek, jejíž součástí je i středisko Hochwurzen-Planai. Tato oblast je navíc jednou z podmnožin obrovského areálu jménem Ski Amadé. Tratě na úbočí hory Planai jsou známé mezi fanoušky sjezdového lyžování po celém světě, neboť se zde konalo mistrovství světa v alpském lyžování.

 

Hochwurzen-Planai - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Hochwurzen-Planai

Mapa lyžařského střediska Hochwurzen-Planai

Na svazích rezortu Hochwurzen-Planai se lyžaři mohou těšit na 53 kilometrů sjezdových tratí, ležících v nadmořské výšce od 745 do 1 900 metrů a rezort se tak může pyšnit více než tisícimetrovým převýšením. Modrou obtížnost má 9 kilometrů sjezdovek, zdaleka nejvíc, konkrétně 42 kilometrů, připadá na červené svahy a 2 kilometry tratí se mohou pochlubit černou obtížností. Na vrcholky sjezdovek rezortu Hochwurzen-Planai transportuje návštěvníky celkem 22 vleků (5 kabinek, 12 sedačkových lanovek, 5 pozemní vleky), schopných během hodiny přepravit přes 36 000 lidí. Můžete se těšit na 7kilometrovou sáňkařskou dráhu vedoucí z Hochwurzenu, zábavní park a lyžařskou školu.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Hochwurzen-Planai jezdí od 8:30 do 16:30. Za jednodenní permici, která platí pro celý mamutí areál Ski Amadé, dospělý lyžař zaplatí 43 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 210 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Po návratu z celodenního lyžování můžete v městečku Schladming trávit večer v restauracích či barech, případně navštívit obchody.

 

www.planai.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: střední Rakousko, Štýrsko

Souřadnice: 47° 21′ SŠ, 13° 41′ VD

Hochwurzen-Planai - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 29.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Hochwurzen-Planai

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist