Grossglockner-Heiligenblut - lyžařské středisko (Rakousko)

Grossglockner-Heiligenblut - lyžařské středisko

Grossglockner-Heiligenblut, sjezdovka

Grossglockner-Heiligenblut, sjezdovka

Lyžařský rezort Grossglockner-Heiligenblut se rozprostírá na svazích alpských velikánů nad půvabnou vesnicí Heiligenblut, známou svým štíhlým kostelíkem a tradiční horskou zástavbou, ve stínu nejvyšší rakouské hory Grossglockner, měřící úctyhodných 3 798 metrů nad mořem. Lyžaře středisko Grossglockner-Heiligenblut láká především na tratě střední obtížnosti a široké možnosti lyžování ve volných terénech.

 

 

 

 

Grossglockner-Heiligenblut - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Grossglockner-Heiligenblut

Mapa lyžařského střediska Grossglockner-Heiligenblut

V rezortu Grossglockner-Heiligenblut se lyžaři mohou těšit na 55 kilometrů sjezdových tratí, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 1 301 do 2 902 metrů. Modrou obtížnost má 9 kilometrů sjezdovek, nejvíce, konkrétně 40 kilometrů, připadá na červené svahy a 6 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Nejdelší sjezdová trať vám poskytne 9kilometrové svezení. Na vrcholky sjezdovek rezortu Grossglockner-Heiligenblut transportuje návštěvníky celkem 12 vleků (4 kabinky, 1 sedačková lanovka, 7 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit 12 500 lidí. Můžete počítat s freeride oblastí a lyžařskou školou. V okolí se nachází 10 kilometrů běžkařských tras.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Grossglockner-Heiligenblut jezdí od 9:00 do 16:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 37,50 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 182 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Po večerním návratu ze sjezdovky se kromě relaxace v restauracích či barech můžete vydat na prohlídku známého kostelíku svatého Vincenta, jehož štíhlá věž ční k nebesům od konce 15. století.

 

www.gross-glockner.at

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jižní Rakousko, Korutany

Souřadnice: 47° 02′ SŠ, 12° 50′ VD

Grossglockner-Heiligenblut - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 29.11.2011
Aktualizováno: 29.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Grossglockner-Heiligenblut

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist