Tauplitz - lyžařské středisko (Rakousko)

Tauplitz - lyžařské středisko

Lyžařský areál Tauplitz, lanovka

Lyžařský areál Tauplitz, lanovka

Oblast Solné komory patří k jedněm z nejstarších lyžařských oblastí v rakouském Štýrsku a vyznačuje se velmi dobrými sněhovými podmínkami od prosince do poloviny dubna, kdy zde leží až 5 m sněhu. Lyžařský areál Tauplitz se nachází na jižním úpatí Mrtvých hor na stejnojmenné náhorní plošině a z vrcholu sjezdovek se skýtá nádherný výhled na celé pohoří. Městečko, které se zde nachází, nabízí řadu možností ubytování a romantickou atmosféru.

 

Tauplitz - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Tauplitz

Mapa lyžařského střediska Tauplitz

Celý areál Tauplitz je unikátní důmyslným propojením jednotlivých sjezdovek, takže lyžař nemusí ani na chvíli zout lyže a přesto má možnost dostat se kamkoli v celém areálu. Hlavními osami skiareálu jsou 4 sjezdovky, z nichž ta nejvýše položená černá vede z vrcholu Lawinenstein (1 965 m n.m.), posléze se mění v červenou a znovu se větví a končí u dolní stanice lanovky Mitterstein. Na vrchol Lawinenstein vyváží lyžaře šestisedačková lanovka, pod níž se nachází další sjezdovky. O něco kratší sjezdy pak vedou z druhého vrcholu Scheiderkogel – černá trať vedoucí po spádnici přímo pod čtyřsedačkovou lanovkou a z ní se dále oddělující červená a modrá. Konečně je zde také údolní sjezdovka vedoucí až do obce. Srdcem areálu je pak plošina Tauplitz Alm, odkud je dostupných všech 35 zdejších sjezdovek (14 modrých, 14 červených a 7 černých), které mají v úhrnu 40 km. Obsluhuje je 12 vleků a 4 lanovky o celkové přepravní kapacitě 21 000 osob za hodinu. Tauplitz je oblíben také milovníky freeride – jízdy ve volném terénu.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 9:00 do 16:00. Jednodenní skipas stojí 36 eur pro dospělého a 18 eur pro dítě, pětidenní pak 161 eur a zlevněná jízdenka pro dítě 80,50 eur.

 

Služby, kontakt

 

K standardním službám jako je lyžařská škola či půjčovna vybavení se přidávají skvělé podmínky pro relaxaci a výborné zázemí pro turisty. Na Tauplitz Almu najdete hotelové městečko s tisícem lůžek a dvacítkou restaurací a barů. Dokonce zde najdete i horský hotel Alpin Haus, kde personál hovoří česky a místní restaurace nabízí českou kuchyni a pivo. V nedalekém Bad Mitterndorfu se nachází rozsáhlé termální lázně Grimming Therme.

 

www.dietauplitz.com

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Štýrsko, Rakousko

Souřadnice: 47°37´ SŠ, 14°00´ VD

Tauplitz - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 05.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Tauplitz

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist