Zell am See-Kaprun - lyžařské středisko (Rakousko)

Zell am See-Kaprun - lyžařské středisko

Zell am See-Kaprun, Kitzsteinhorn

Zell am See-Kaprun, Kitzsteinhorn

Lyžařská oblast Zell am See-Kaprun, rozprostírající se na úbočích alpských velikánů v rakouské spolkové zemi Salcbursko, sestává ze tří rezortů (Kitzsteinhorn, Maiskogel a Schmittenhöhe) a disponuje celkem 138 kilometry sjezdových tratí. Kaprun se do povědomí širší veřejnosti dostal po listopadové tragédii roku 2000, kdy v důsledku požáru v tunelu, kterým projížděla pozemní lanovka vyvážející lyžaře na Kitzsteinhorn, zemřelo 155 lidí. Po tragédii byla tato lanovka uzavřena.

 

 

 

 

Zell am See-Kaprun - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Zell am See-Kaprun

Mapa lyžařského střediska Zell am See-Kaprun

V oblasti Zell am See-Kaprun se lyžaři mohou těšit na 138 kilometrů sjezdových tratí, rozdělených do tří rezortů (Kitzsteinhorn 41 km, Maiskogel 20 km a Schmittenhöhe 77 km) a rozprostírajících se v nadmořské výšce od 750 do 3 029 metrů. Modrou obtížnost má 51 kilometrů sjezdovek, 58 kilometrů připadá na červené svahy a 29 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Jedinečné postavení mezi rezorty oblasti Zell am See-Kaprun zaujímá Kitzsteinhorn, ležící na stráních stejnojmenného majestátního ledovce, který byl historicky vůbec prvním rakouským lyžařským střediskem na ledovci. Lyžaře po oblasti Zell am See-Kaprun transportuje celkem 50 vleků. Můžete počítat se snowparky, off-piste oblastmi a lyžařskými školami. V okolí se nachází 220 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v oblasti Zell am See-Kaprun jezdí od 8:00 do 16:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 43 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 209 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit v městečkách Zell am See i Kaprun je veliká, můžete vybírat z řady restaurací a barů. Čeká vás mnoho obchodů a můžete si i zaplavat, zahrát tenis, zabruslit či navštívit wellness centrum.

 

www.zellamsee-kaprun.com

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Salcbursko

Souřadnice: 47° 16′ SŠ, 12° 46′ VD

Zell am See-Kaprun - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 15.12.2011
Aktualizováno: 15.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Zell am See-Kaprun

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist