Sternstein - lyžařské středisko (Rakousko)

Sternstein - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Sternstein

Lyžařské středisko Sternstein

Malý lyžařský rezort Sternstein, jehož svahy se rozprostírají na úbočí stejnojmenné šumavské hory, se nachází na území spolkové země Horní Rakousko, nedaleko hranic s Českou republikou. Díky svým nenáročným svahům je lyžařské středisko Sternstein vhodné zejména pro úplné začátečníky, případně rodiny s malými dětmi. V roce 2009 prošel rezort důkladnou rekonstrukcí, která se pozitivně projevila v modernizaci lanovek a instalaci zasněžovacího systému, jenž pokrývá všechny svahy.

 

 

 

Sternstein - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Sternstein

Mapa lyžařského střediska Sternstein

Ve středisku Sternstein se mohou lyžaři těšit na 5 kilometrů sjezdových tratí, které leží v nadmořské výšce od 814 do 1 102 metrů. Modrou obtížnost má 1 kilometr, 4 kilometry připadají na červenou obtížnost. Nejdelší svezení vám poskytne červená trať jménem Standardabfahrt, která měří 1 600 metrů. Součástí střediska je i dětský park ELEFUNTASIA, ve kterém nejmenší lyžaři mohou podniknout své první lyžařské krůčky za pomoci zkušených instruktorů a moderních výukových pomůcek. 1 kabinka a 1 pozemní vlek zvládnou během hodiny přepravit 2 850 lidí. V okolí můžete počítat s 25 kilometry běžkařských tratí.

 

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Sternstein jezdí od 8:30 do 16:15. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 24 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 99 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Přímo rezort Sternstein nemá žádné centrum, které by lyžařům garantovalo pestré možnosti aprés-ski aktivit. U dolní stanice se nachází pouze jeden wellness hotel. Ubytováni tak budete nejspíše v rakouském městečku Bad Leonfelden nebo v českém Lipně, kde je nabídka večerní zábavy vyšší.

 

www.sternstein.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severní Rakousko, Horní Rakousko

Souřadnice: 48° 33' 35" SŠ, 14° 16' 3" VD

Sternstein - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 20.12.2011
Aktualizováno: 20.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Sternstein

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist