Hochficht (Smrčina) - lyžařské středisko (Rakousko)

Hochficht (Smrčina) - lyžařské středisko

Hochficht, boardercrossová dráha

Hochficht, boardercrossová dráha

Lyžařský areál Hochficht se rozprostírá na rakouské straně stejnojmenné šumavské hory, ležící na rakousko-českých hranicích, která je rovněž známá pod svým českým jménem Smrčina. Sjezdovky rezortu se nacházejí v nadmořské výšce od 933 do 1 338 metrů a kromě hory Hochficht leží i na sousedních kopcích Reischlberg a Zwieselberg. Svým vybavením a vysokým standardem služeb se Hochficht řadí mezi nejlepší rezorty středoevropského prostoru.

 

 

 

Hochficht (Smrčina) - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Hochficht

Mapa lyžařského střediska Hochficht

V rezortu Hochficht se lyžaři mohou těšit na 20 kilometrů sjezdových tratí, které jsou v případě nedostatku přírodního sněhu v celé délce uměle zasněžovány. Modrou obtížnost má 9 kilometrů sjezdovek, 10 kilometrů připadá na červené svahy a 1 kilometr tratí se může pochlubit černou obtížností. Profil tratí je rozmanitý a na své si přijdou jak začátečníci, tak zkušení jezdci, kteří si vychutnají 1,5kilometrovou sjezdovku Zwieselbergabfahrt, jež splňuje kritéria pro konání závodů Evropského poháru v alpském lyžování. Na vrcholky sjezdovek rezortu Hochficht transportuje návštěvníky celkem 10 vleků (3 sedačkové lanovky, 7 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit necelých 12 000 lidí. Můžete se těšit na boardercrossovou a skicrossovou dráhu a lyžařskou školu. V okolí, tedy i na českém území, se nachází asi 200 kilometrů běžkařských tras.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Hochficht jezdí od 9:00 do 16:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 32,50 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 142 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Přímo u dolních stanic vleků Hochfichtu není žádné ubytovací středisko, takže vaše večerní zábava se bude odbývat v některém z blízkých městeček, například Aigenu či Klafferu. Zde si můžete zajít do restaurace či baru.

 

www.hochficht.at/cz/start.html

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: severní Rakousko, Horní Rakousko

Souřadnice: 48° 44′ SŠ, 13° 55′ VD

Hochficht (Smrčina) - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 30.11.2011
Aktualizováno: 30.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Hochficht (Smrčina)

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist