Salzburger Sportwelt - lyžařské středisko (Rakousko)

Salzburger Sportwelt - lyžařské středisko

Salzburger Sportwelt, St. Johann-Alpendorf

Salzburger Sportwelt, St. Johann-Alpendorf

Rozlehlý lyžařský areál Salzburger Sportwelt je jednou z celkem pěti oblastí, které dohromady tvoří mamutí rakouskou superoblast Ski Amadé, pojmenovanou po Wolfgangu Amadeu Mozartovi a disponující dohromady 860 kilometry sjezdovek. Z této celkové sumy připadá na Salzburger Sportwelt 210 kilometrů tratí. Oblast Salzburger Sportwelt tvoří svahy rozkládající se nad ubytovacími středisky Flachau, Wagrain, St. Johann-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben a Filzmoos.

 

 

 

 

Salzburger Sportwelt - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Salzburger Sportwelt

Mapa lyžařského střediska Salzburger Sportwelt

V celé oblasti Salzburger Sportwelt se lyžaři mohou těšit na 210 kilometrů sjezdovek, rozprostírajících se na alpských úbočích v nadmořské výšce od 800 do 2 188 metrů. Asi nejoblíbenějším rezortem je Flachau, rodiště legendárního sjezdaře Hermanna Maiera, které nabízí spíše jednoduché tratě, vhodné pro rodiny s dětmi a začátečníky. Sportovněji laděné trati pak návštěvníka přivítají v rezortu Wagrain, největší sněhovou jistotu vám poskytnou svahy nad Zauchensee. V oblasti se můžete těšit na několik snowparků, lyžařských škol i běžeckých tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v oblasti Salzburger Sportwelt jezdí od 8:30 do 16:30. Za atypickou, 1,5denní permici platnou nejen pro oblast Salzburger Sportwelt, ale pro celou Ski Amadé, dospělý lyžař zaplatí 74 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 210 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit v areálu Salzburger Sportwelt je bohatá a ve všech osmi ubytovacích střediscích si můžete vybrat z řady restaurací, barů a obchodů.

 

www.salzburgersportwelt.com

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Salcbursko

Souřadnice: 47°21′ SŠ, 13° 23′ VD

Salzburger Sportwelt - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 19.12.2011
Aktualizováno: 20.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Salzburger Sportwelt

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist