Gerlitzen - lyžařské středisko (Rakousko)

Gerlitzen - lyžařské středisko

Gerlitzen, sjezdovka Neurgaten

Gerlitzen, sjezdovka Neurgaten

Lyžařské středisko Gerlitzen se rozprostírá na úbočích stejnojmenné jihorakouské hory a je nejstarším korutanským rezortem. Sjezdové tratě střediska se nacházejí v nadmořské výšce od 1 000 do 1 911 metrů a vinou se po úbočích hory do všech světových stran, což umožňuje lyžařům celou horu objet. Svahy jsou dosti široké, a tak dokážou zvládnout i nápor víkendových lyžařů, kteří sem přijíždějí například z nedalekého Villachu.

 

 

 

Gerlitzen - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Gerlitzen

Mapa lyžařského střediska Gerlitzen

V rezortu Gerlitzen se lyžaři mohou těšit na 60 kilometrů sjezdových tratí, které jsou v případě nedostatku přírodní sněhové pokrývky uměle zasněžovány pomocí 100 děl. Modrou obtížnost má 11 kilometrů sjezdovek, nejvíce, konkrétně 46 kilometrů, připadá na červené svahy a 3 kilometry tratí se mohou pochlubit černou obtížností. Na vrcholky sjezdovek rezortu Gerlitzen transportuje návštěvníky celkem 15 vleků (1 kabinka, 7 sedačkových lanovek, 7 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit více než 21 000 lidí. Můžete počítat se snowparkem a lyžařkou školou. Středisko leží nedaleko frekventovaných dálničních tahů a disponuje rozlehlými parkovišti, ať už přímo u lanovky, nebo zhruba kilometr od nástupní stanice, ke které jezdí z parkoviště skibus. V okolí se nachází zhruba 12 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Gerlitzen jezdí od 8:30 do 17:00, o víkendu již od 8:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 37,50 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 183 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Po večerním návratu ze sjezdovky si můžete ve vesnicích a městečkách pod vrchem Gerlitzen zajít do restaurace či baru. Pestrá nabídka večerních aktivit vás čeká ve městě Villach, relaxaci v lázních si můžete užít v městečku Bad Bleiberg.

 

www.gerlitzen.com

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jižní Rakousko, Korutany

Souřadnice: 46° 40′ SŠ, 13° 51′ VD

Gerlitzen - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 28.11.2011
Aktualizováno: 28.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Gerlitzen

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist