Schmittenhöhe - lyžařské středisko (Rakousko)

Schmittenhöhe - lyžařské středisko

Schmittenhöhe panorama

Schmittenhöhe panorama

Lyžařský rezort Schmittenhöhe se rozprostírá na úbočí stejnojmenné hory nad městečkem Zell am See. Společně se středisky Kitzsteinhorn a Maiskogel tvoří Schmittenhöhe známý areál Zell am See-Kaprun, který dohromady disponuje 138 kilometry sjezdových tratí. Sjezdové tratě rezortu Schmittenhöhe leží v nadmořské výšce od 750 do 2 000 metrů.

 

Schmittenhöhe - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Schmittenhöhe

Mapa lyžařského střediska Schmittenhöhe

Ve středisku Schmittenhöhe se lyžaři mohou těšit na 77 kilometrů sjezdovek. Modrou obtížnost má 25 kilometrů sjezdovek, 27 kilometrů připadá na červené svahy a 25 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Horní pasáže pod vrcholkem Schmittenhöhe skýtají nenáročné modré tratě vhodné pro začátečníky, červené až černé sjezdovky se nacházejí v nižších polohách. Lyžaře po rezortu Schmittenhöhe transportuje celkem 26 vleků (7 kabinek, 10 sedačkových lanovek, 9 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit přes 43 000 lidí. Můžete počítat se snowparkem a lyžařskou školou. V okolí je zhruba 20 kilometrů běžkařských tras.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Schmittenhöhe jezdí od 8:00 do 16:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 43 EUR, šestidenní skipas, umožňující vstup na všechny vleky oblasti Zell am See-Kaprun, jej přijde na 209 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Na břehu jezera ležící městečko Zell am See, nad nímž se rozkládají tratě rezortu Schmittenhöhe, disponuje širokou nabídkou aprés-ski aktivit. Můžete vybírat z řady barů, restaurací, obchodů, ale i sportovních aktivit a wellness služeb.

 

www.zellamsee-kaprun.com

 

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Salcbursko

Souřadnice: 47° 19' 42" SŠ, 12° 46' 7" VD

Schmittenhöhe - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 15.12.2011
Aktualizováno: 15.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Schmittenhöhe

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist