Hauser Kaibling - lyžařské středisko (Rakousko)

Hauser Kaibling - lyžařské středisko

Hauser Kaibling, kabina nové lanovky pro 6 lidí

Hauser Kaibling, kabina nové lanovky pro 6 lidí

Lyžařský rezort Hauser Kaibling se rozprostírá na úbočích stejnojmenné hory nad štýrským městečkem Haus im Ennstal. Společně s okolními středisky (Planai, Hochwurzen a Reiteralm), pojmenovanými rovněž podle vrcholů, na nichž se nacházejí, tvoří oblast Schladming, která má celkem 122 kilometrů propojených sjezdovek. Tato oblast je navíc jednou z podmnožin obrovského areálu jménem Ski Amadé, pojmenovaného po skladateli Wolfgangu Amadeu Mozartovi, který dohromady disponuje 860 kilometry sjezdovek.

 

Hauser Kaibling - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Hauser Kaibling

Mapa lyžařského střediska Hauser Kaibling

V samotném rezortu Hauser Kaibling se lyžaři mohou těšit na 37 kilometrů sjezdových tratí, ležících v nadmořské výšce od 750 do 2 015 metrů. Modrou obtížnost má 19,5 kilometru sjezdovek, 13,5 kilometru připadá na červené svahy a 4 kilometry tratí se mohou pochlubit černou obtížností. Nejdelší svezení si užijete na 7kilomerové sjezdovce. Na vrcholky sjezdovek rezortu Hauser Kaibling transportuje návštěvníky celkem 11 vleků (2 kabinky, 7 sedačkových lanovek, 2 pozemní vleky), schopných během hodiny přepravit 16 000 lidí. Můžete počítat s lyžařskou školou a v okolí je zhruba 40 kilometrů běžkařských tras.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Hauser Kaibling jezdí od 8:30 do 16:00. Za jednodenní permici, která platí pro celý mamutí areál Ski Amadé, dospělý lyžař zaplatí 43 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 210 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Kromě dlení v restauraci či baru si po večerech v městečku Haus im Ennstal můžete zahrát bowling, nebo se projet na saních tažených koňmi.

 

www.hauser-kaibling.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: střední Rakousko, Štýrsko

Souřadnice: 47° 24′ SŠ, 13° 46′ VD

Hauser Kaibling - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 29.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Hauser Kaibling

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist