Unterberg - lyžařské středisko (Rakousko)

Unterberg - lyžařské středisko

Sjezdovka v lyžařském středisku Unterberg

Sjezdovka v lyžařském středisku Unterberg

Lyžařská oblast Unterberg se rozkládá nedaleko rakouského hlavního města Vídně v oblasti Gutensteinských Alp. Dominantou lokality je především samotný vrchol Unterberg s nadmořskou výškou 1 342 metrů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Unterberg - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Unterberg

Mapa lyžařského střediska Unterberg

Tato spíše malá lyžařská oblast je lákavá zejména právě tím, že se nachází stranou rušných sportovních areálů v klidném a tichém koutu nádherné přírody. Zdejší lyžařské svahy, ležící pod Unterbergem nabízí skvělé sněhové podmínky a široké, přehledné sjezdovky, které jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. K dispozici jsou tu v nadmořské výšce 1 342 – 730 metrů 4 vleky, které jsou navzájem propojeny sítí modrých a červených tratí v celkové délce 15 kilometrů. Nejdelší sjezd je pětikilometrový. Ústředním bodem areálu jsou dva vleky vedoucí na vrchol Unterbergu, které jsou obklopeny po pravé i levé straně červenými sjezdovkami a v jejich sousedství najdete i lyžařskou školu s přepravním pásem a největší zdejší restauraci Herzog.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky jsou tu v provozu od 8:30 do 16:00. Jednodenní jízdenka stojí 26 eur pro dospělého a 13 eur pro děti do 15 let. Šestidenní skipas pak vyjde na 120 eur a zlevněný pro děti na 66 eur.

 

Služby, kontakt

 

V areálu se nachází lyžařská škola, snowboardový funpark a dětský lyžařský svět „Smrkový skřítek“. Návštěvníkům je k dispozici je také parkoviště pro osobní auta i autobusy u dolní pokladny.

 

www.schigebiet-unterberg.at

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Dolní Rakousko

Souřadnice: 47°56´ SŠ, 15°49´ VD

Unterberg - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 05.12.2011
Aktualizováno: 05.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Unterberg

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist