Glungezer - lyžařské středisko (Rakousko)

Glungezer - lyžařské středisko

Sjezdovka v rezortu Glungezer

Sjezdovka v rezortu Glungezer

Sjezdové tratě nevelkého lyžařského rezortu Glungezer se vinou po úbočí stejnojmenné hory, která ční nad tyrolským městečkem Tulfes, nacházející se ve vzdálenosti 12 kilometrů od města Innsbruck. Z vrcholku hory Glungezer se nabízí nádherný výhled do údolí řeky Inn a na okolní alpské velikány.

 

 

 

 

 

 

Glungezer - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Glungezer

Mapa lyžařského střediska Glungezer

V rezortu Glungezer mohou lyžaři počítat s 23 kilometry upravených sjezdových tratí, které se rozprostírají v nadmořské výšce od 948 do 2 304 metrů a rezort se tak může pyšnit převýšením 1 356 metrů. Modrou obtížnost má 7 kilometrů sjezdovek, nejvíce, konkrétně 15 kilometrů, připadá na červené svahy a 1 kilometr tratí se může pochlubit černou obtížností. Nejdelší svezení vám poskytne 11kilometrová sjezdovka, vedoucí od vrchní stanice nejvyššího vleku až do vesnice. Na vrcholky sjezdovek rezortu Glungezer transportuje návštěvníky celkem 7 vleků (2 sedačkové lanovky, 5 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit takřka 7 000 lidí. V rezortu vás čeká lyžařská škola a můžete počítat s několika restauracemi přímo na svahu. V okolí se nachází zhruba 25 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Glungezer jezdí od 8:30 do 16:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 26 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 116 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Po večerním návratu ze sjezdovky vás v městečku Tulfes čeká dostatek barů a restaurací, v nichž můžete ochutnat řadu krajových specialit.

 

www.glungezerbahn.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Tyrolsko

Souřadnice: 47°13′ SŠ, 11° 32′ VD

Glungezer - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 28.11.2011
Aktualizováno: 28.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Glungezer

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist