Schladming - lyžařské středisko (Rakousko)

Schladming - lyžařské středisko

Schladming, sjezdovka

Schladming, sjezdovka

Lyžařská oblast Schladming se rozprostírá na většinou zalesněných úbočích alpských hor nad stejnojmenným městečkem. Sestává z celkem čtyř vzájemně propojených rezortů (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm), které dohromady disponují celkem 122 kilometry sjezdovek. Celá oblast je navíc podmnožinou obrovského areálu jménem Ski Amadé, majícího 860 kilometrů sjezdovek.

 

 

 

 

Schladming - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Schladming

Mapa lyžařského střediska Schladming

V oblasti Schladming se lyžaři mohou těšit na 122 kilometrů sjezdových tratí, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 745 do 2 015 metrů. Vyjma nejvyšších pasáží vedou sjezdovky povětšinou širokými lesními průsmyky, které trochu chrání lyžaře před rozmary počasí. Všechny sjezdovky jsou v případě nedostatku přírodní sněhové pokrývky uměle zasněžovány extrémně výkonnými děly. Většina sjezdovek má červenou obtížnost. Na vrcholky sjezdovek oblasti Schladming transportuje návštěvníky přes 40 vleků, které v posledních letech prošly modernizací. Převládají mezi nimi expresní kabinky a sedačkové lanovky a během hodiny zvládnou přepravit necelých 70 000 lidí. Můžete počítat s restauracemi, snowparky a lyžařskými školami.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v oblasti Schladming jezdí od 8:30 do 16:00. Za jednodenní permici, která platí pro celý mamutí areál Ski Amadé, dospělý lyžař zaplatí 43 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 210 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit v městě Schladming i ostatních vesnicích v údolí je široká. Kromě restaurací a barů můžete navštívit řadu obchodů, nebo se třeba projet na saních.

 

www.schladming-dachstein.com

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: střední Rakousko, Štýrsko

Souřadnice: 47° 24′ SŠ, 13° 41′ VD

Schladming - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 29.11.2011
Aktualizováno: 29.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Schladming

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist