Hochkönig - lyžařské středisko (Rakousko)

Hochkönig - lyžařské středisko

Hochkönig, vesnice Dienten

Hochkönig, vesnice Dienten

Lyžařské oblasti Hochkönig dala jméno 2 941 metrů vysoká hora, dominující krajině, v níž se tento rezort nachází. Areál Hochkönig se rozvláčně táhne po úbočích Berchtesgadenských Alp, od vesnice Mühlbach přes Dienten a Hinterthal až po Maria Alm. Rovněž se jedná o jednu z podmnožin mamutí lyžařské oblasti Ski Amadé, která dohromady disponuje 860 kilometry sjezdovek.

 

 

 

 

Hochkönig - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Hochkönig

Mapa lyžařského střediska Hochkönig

V rezortu Hochkönig se lyžaři mohou těšit na 150 kilometrů sjezdových tratí, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 800 do 1 900 metrů, z nichž zhruba tři čtvrtiny jsou v případě nedostatku přírodního sněhu uměle zasněžovány. Modrou obtížnost má 52 kilometrů sjezdovek, 83 kilometrů připadá na červené svahy a 15 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Celá oblast je dost roztahaná po horských úbočích, větší koncentrace tratí, a tedy širší výběr, vás čeká pouze na stráních hory Aberg, která se tyčí nad Maria Almem. Na vrcholky sjezdovek rezortu Hochfilzen-Buchensteinwand transportuje návštěvníky celkem 33 vleků (5 kabinek, 9 sedačkových lanovek, 19 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit přes 50 000 lidí. V rezortu se můžete těšit na snow parky a lyžařské školy. V okolí se nachází asi 40 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v oblasti Hochkönig jezdí od 8:30 do 16:30. Za jednodenní permici, která jej pustí na všechny vleky Ski Amadé, dospělý lyžař zaplatí 42,50 EUR, šestidenní skipas ho přijde na 210 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Kromě lyžování se můžete věnovat i sáňkování, případně se projet na saních tažených koňmi. Po večerech můžete v městečkách oblasti Hochkönig nabrat energii v restauracích či barech, případně navštívit obchody.

 

www.hochkoenig.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: střední Rakousko, Salcbursko

Souřadnice: 47° 25' SŠ, 13° 04' VD

Hochkönig - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 04.12.2011
Aktualizováno: 04.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Hochkönig

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist