Kals - lyžařské středisko (Rakousko)

Kals - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Kals

Lyžařské středisko Kals

Lyžařské středisko Kals se rozprostírá na alpských stráních nad stejnojmenným městečkem, ležícím v nadmořské výšce 1 240 metrů ve stínu majestátní hory Grossglockner, nejvyššího bodu Rakouska. Kals je menším z dvojice rezortů, tvořících dohromady oblast Kals-Matrei, jež vznikla spojením středisek na obou stranách vrcholku Cimaross, na kterém vás čeká moderní restaurace.

 

 

 

 

Kals - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Kals

Mapa lyžařského střediska Kals

V celé oblasti Kals-Matrei se lyžaři mohou těšit na 110 kilometrů sjezdových tratí, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 920 do 2 422 metrů, z nichž 90 % je v případě nedostatku přírodní sněhové pokrývky uměle zasněžováno. Modrou obtížnost má 30 kilometrů sjezdovek, 64 kilometrů připadá na červené svahy a 16 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Samotný Kals bývá zatím lyžaři neprávem trochu opomíjen, takže si zde můžete užít svezení na liduprázdných, převážně červených tratích. Na vrcholky sjezdovek rezortu Kals-Matrei transportuje návštěvníky celkem 16 vleků (2 kabinky, 7 sedačkových lanovek, 7 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit přes 30 000 lidí. Počítat můžete s lyžařskou školou, v Matrei se nachází snowpark. V okolí je 80 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v oblasti Kals-Matrei jezdí od 8:30 do 16:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 39,50 EUR, šestidenní skipas, který platí i v několika okolních rezortech, ho přijde na 182 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Městečko Kals se klidné, pokud si žádáte většího povyražení, poskytne vám jej spíše vedlejší Matrei. I v Kalsu si však můžete zajít do restaurace na některou krajovou specialitu.

 

www.gg-resort.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Tyrolsko

Souřadnice: 47° 00′ SŠ, 12° 39′ VD

Kals - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 04.12.2011
Aktualizováno: 04.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Kals

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist