Hohe Salve - lyžařské středisko (Rakousko)

Hohe Salve - lyžařské středisko

Hohe Salve, sjezdovka nad vesnicí Söll

Hohe Salve, sjezdovka nad vesnicí Söll

Hohe Salve je s nadmořskou výškou 1 829 metrů jednou z nejvyšších hor lyžařské oblasti jménem SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, která je největším propojeným rakouským areálem, disponujícím 279 kilometry sjezdových tratí. Z vrcholku Hohe Salve se po úbočích vinou sjezdovky do vesnic Söll, Hopfgarten im Brixental, Itter a Brixen im Thale.

 

 

 

 

 

 

Hohe Salve - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Hohe Salve

Mapa lyžařského střediska Hohe Salve

Z celé oblasti SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental je právě na svazích vrcholku Hohe Salve nejvyšší koncentrace svižných červených i černých tratí, jež zaujmou především zkušené lyžaře, kteří rádi testují své schopnosti na sjezdových tratích náročných profilů. Nejlepší svezení vám poskytne severně orientovaná trať vedoucí z vrcholku do obce Itter, která po černém začátku přechází v poctivou červenou. Červeno-černé tratě se vinou i po jižní a západní stráni. Přestože dolní části sjezdovek nejsou v nikterak oslnivé nadmořské výšce, zhruba okolo 700 metrů, díky dobrému systému umělého zasněžování zde je dostatek sněhu po celou sezónu. Na svazích Hohe Salve nad vesnicí Söll si můžete užívat i noční lyžování v celkové délce 10 kilometrů.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v oblasti SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, jíž je Hohe Salve součástí, jezdí od 8:30 do 16:30. Noční lyžování je v provozu od středy do soboty od 18:30 do 21:30. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 41 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 199,50 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Ve vesnicích na úpatí Hohe Salve vás čeká dobrá nabídka aprés-ski aktivit, můžete se těšit na restaurace, bary a obchody. Mezi rušnější vesnice patří Hopfgarten a Söll.

 

www.skiwelt.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Tyrolsko

Souřadnice: 47° 28′ SŠ, 12° 12′ VD

Hohe Salve - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 30.11.2011
Aktualizováno: 30.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Hohe Salve

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist