Ötztal - lyžařské středisko (Rakousko)

Ötztal - lyžařské středisko

Tyrolské údolí Ötztal

Tyrolské údolí Ötztal

Pětašedesátikilometrové tyrolské údolí Ötztal se vine masivem Ötztalských Alp a na jeho strmých úbočích se rozprostírají exkluzivní sjezdové tratě pyšnící se velkým převýšením. Ötztal, respektive rezorty v něm ležící, nabízí to nejlepší z rakouských Alp. Lyžaři se zde mohou těšit na výborně upravené sjezdovky všech profilů i široké off-piste možnosti. Užívat si zde můžete i lyžování na ledovci. V údolí Ötztal leží rozlehlé rezorty Sölden a Obergurgl-Hochgurgl, středně velký Hochoetz-Kühtai, a malá střediska Vent, Niederthai a Gries.

 

Ötztal - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Ötztal

Mapa lyžařského střediska Ötztal

Rezorty údolí Ötztal disponují dohromady více než 300 kilometry sjezdových tratí, které leží v nadmořské výšce od 1 377 do 3 340 metrů a mohou se tak pochlubit bezmála dvoutisícovým převýšením. Nejznámějším lyžařským střediskem Ötztalu je exkluzivní Sölden, který skýtá zhruba 150 kilometrů sjezdovek, rozprostírajících se mimo jiné na dvou ledovcích a třech vrcholcích, jejichž výška přesahuje 3 000 metrů nad mořem, čímž se nemůže pochlubit žádné jiné rakouské středisko. Více než 100 kilometrů tras má i luxusní Obergurgl-Hochgurgl. V celém Ötztalu můžete počítat i se 185 kilometry běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v Ötztalu jezdí od 8:30 do 16:30. V nejvýznamnějších rezortech Ötztalu, tedy v Söldenu a Obergurglu-Hochgurglu, zaplatíte za jednodenní lyžování 45 EUR, šestidenní skipas stojí zhruba 230 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit je v Ötztalu na vysoké úrovni, jako ostatně všechno. Kromě restaurací, barů, obchodů si můžete vyzkoušet i všemožné zimní sporty a třešničkou na dortu je luxusní akvapark v městečku Längenfeld.

 

www.oetztal.com

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Tyrolsko

Souřadnice: 47° 5' 3" SŠ, 10° 54' 60" VD

Ötztal - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 20.12.2011
Aktualizováno: 20.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Ötztal

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist