Grossarltal - lyžařské středisko (Rakousko)

Grossarltal - lyžařské středisko

Sjezdovka v údolí Grossarltal

Sjezdovka v údolí Grossarltal

Alpské údolí Grossarltal, respektive v něm ležící městečko Grossarl, tvoří společně s vesnicí Dorfgastein, nacházející se na druhé straně horského hřebenu v údolí Gasteinertal, jeden lyžařský rezort. Svahy střediska Grossarltal-Dorfgastein se rozprostírají v nadmořské výšce od 860 do 2 033 metrů a chlubí se tak více než tisícimetrovým převýšením. Rezort Grossarltal-Dorfgastein je jednou ze součástí mamutí oblasti jménem Ski Amadé, pojmenované po skladateli Wolfgangu Amadeu Mozartovi, která dohromady disponuje 860 kilometry sjezdovek.

 

Grossarltal - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Grossarltal

Mapa lyžařského střediska Grossarltal

V rezortu Grossarltal-Dorfgastein se lyžaři mohou těšit na 80 kilometrů sjezdových tratí, z nichž zhruba 80 % je v případě nepříznivých sněhových podmínek uměle zasněžováno. Modrou obtížnost má 12 kilometrů sjezdovek, zdaleka nejvíce, konkrétně 60 kilometrů, připadá na červené svahy a 8 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Tratě jsou prostorné a středisko má rodinný charakter. Na vrcholky sjezdovek rezortu Grossarltal-Dorfgastein transportuje návštěvníky celkem 17 vleků (5 kabinek, 8 sedačkových lanovek, 4 pozemní vleky), schopných během hodiny přepravit takřka 30 000 lidí. Můžete počítat s lyžařskou školou a v okolí se nachází 4 kilometry běžeckých tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Grossarltal-Dorfgastein jezdí od 8:45 do 16:00. Za jednodenní permici, která jej pustí na všechny vleky Ski Amadé, dospělý lyžař zaplatí 42,50 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 210 EUR.

 

Služby, kontakt

 

O večerní zábavu je v městečku Grossarl dostatečně postaráno díky řadě restaurací a barů, v případě zájmu si můžete i zabruslit.

 

www.grossarltal.info

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: střední Rakousko, Salcbursko

Souřadnice: 47° 13′ SŠ, 13° 11′ VD

Grossarltal - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 29.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Grossarltal

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist