Gastein - lyžařské středisko (Rakousko)

Gastein - lyžařské středisko

Gastein, lanovka

Gastein, lanovka

Gastein je jméno lyžařské oblasti v údolí Gasteinertal, ležícím ve spolkové zemi Salcbursko. V tomto údolí se nachází několik lyžařských rezortů, společně utvářejících rozlehlou lyžařskou oblast, disponující celkem 220 kilometry sjezdových tratí. Sjezdovky se rozprostírají na úbočích alpských masivů v nadmořské výšce od 843 do 2 686 metrů.

 

 

 

 

Gastein - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Gastein

Mapa lyžařského střediska Gastein

V údolí Gasteinertal se lyžaři mohou těšit celkem na 220 kilometrů sjezdovek, nacházejících se v areálech Dorfgastein-Grossarl, Bad Gastein-Bad Hofgastein, Graukogel a Sportgastein. Rezort Dorfgastein-Grossarl má rodinný charakter. Svahy střediska Bad Gastein-Bad Hofgastein se rozprostírají na úbočích hor Stubnerkogel a Schlossalm, jež se svažují do menšího údolí Angertal; v tomto rezortu vás čeká nejpestřejší výběr tratí. Graukogel nabídne svižné sportovní tratě a nejvýše položený Sportgastein, začátky jehož sjezdovek se nacházejí ve výšce přes 2 600 metrů, učaruje vyznavačům off-piste lyžování. Celkem je lyžařům k dispozici zhruba 50 vleků, které jsou schopny během hodiny přepravit přes 70 000 lidí. Můžete se těšit na snowparky a lyžařské školy. V okolí vás čeká takřka 50 kilometrů běžeckých tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v oblasti Gastein jezdí od 8:30 do 16:00. Za specifickou, 1,5denní permici pro celou oblast dospělý lyžař zaplatí 73 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 210 EUR.

 

Služby, kontakt

 

V městečkách oblasti Gastein je pestrá nabídka aprés-ski aktivit. Kromě restaurací, barů a obchodů můžete všude počítat s bazénem a vyhlášené jsou zejména termální lázně Bad Gastein.

 

www.gastein.com

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: střední Rakousko, Salcbursko

Souřadnice: 47° 09′ SŠ, 13° 07′ VD

Gastein - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 28.11.2011
Aktualizováno: 28.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Gastein

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist