Nassfeld - lyžařské středisko (Rakousko)

Nassfeld - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Nassfeld, moderní lanovka

Lyžařské středisko Nassfeld, moderní lanovka

Lyžařské středisko Nassfeld se nachází v jižním Rakousku, poblíž italských hranic. Tato část rakouských Alp je známá dostatkem sluníčka, které zde svítí s podobnou intenzitou, jako bývá běžné v italských Alpách. Sjezdovky se sice nerozprostírají v bůhvíjaké nadmořské výšce, avšak sněhu zde bývá vždycky dost, což v kombinaci se zmíněným sluncem vytváří ideální podmínky k bezstarostnému prožití zimní dovolené. K tomu přispívá i převaha nepříliš náročných červených tratí.

 

Nassfeld - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Nassfeld

Mapa lyžařského střediska Nassfeld

V rezortu Nassfeld se lyžaři mohou těšit na 110 kilometrů sjezdových tratí, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 600 do 2 002 metrů. Modrou obtížnost má 30 kilometrů sjezdovek, 69 kilometrů připadá na červené svahy a 11 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. V případě nedostatku přírodního sněhu jsou všechny tratě uměle zasněžovány. Po rezortu Nassfeld transportuje lyžaře celkem 30 vleků (5 kabinek, 8 sedačkových lanovek, 17 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit necelých 50 000 lidí. V Nassfeldu můžete počítat s lyžařskými školami, čeká vás i snowpark a noční lyžování. Na své si přijdou i příznivci klasického lyžování, neboť v okolí se nachází 80 kilometrů běžkařských tras.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v Nassfeldu jezdí od 9:00 do 16:00. Noční lyžování je v provozu každý pátek od 19:00 do 21:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 41 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 199 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Po večerním návratu ze svahu si v Nassfeldu můžete zajít do některého z barů či restaurací. Pokud by vás omrzelo lyžování, můžete vyzkoušet i jiné zimní sporty jako jízdu na saních či procházku na sněžnicích.

 

www.nassfeld.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jižní Rakousko, Korutany

Souřadnice: 46° 34' 6" SŠ, 13° 16' 13" VD

Nassfeld - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 17.12.2011
Aktualizováno: 17.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nassfeld

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist