Zauberberg - lyžařské středisko (Rakousko)

Zauberberg - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Zauberberg v noci

Lyžařské středisko Zauberberg v noci

Na rozhraní rakouského Štýrska a Dolního Rakouska leží Semmering, známé zimní letovisko, které ročně navštíví na 100 000 milovníků zimních sportů. Zdejší středisko Zauberberg – Semmering je oblíbené nejen místními, ale setkáte se tu i s návštěvníky z okolních zemí – Čechy, Slováky či Maďary. Díky ideální poloze – z Brna dojedete za 2 hodiny – sem mnozí míří také za víkendovými pobyty.

 

 

 

 

Zauberberg - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Zauberberg

Mapa lyžařského střediska Zauberberg

V nadmořské výšce 1 360 – 1 000 metrů se ve skiareálu Zauberberg – Semmering nachází 14 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností. V provozu tu jsou 2 lanovky vedoucí na vrchol Zauberbergu a 1 vlek. Středisko je protkáno sítí sjezdovek, z nichž většina (asi 13 km na 6 sjezdovkách) je také osvětlena pro večerní lyžování. Těmi nejkrásnějšími jsou červené Westhang a Südhang a také černá sjezdovka Osthang. Nabízí se také možnost vyzkoušet si červenou trať Panorama, na které se jezdí Světový pohár. Pro opravdu zkušené lyžaře je k dispozici na východních svazích Freeride Area. Na své si zde tak přijdou jak rodiny s dětmi tak i opravdoví lyžařští labužníci.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Lanovky a vlek jsou v provozu od 8:30 do 16:00 a večer od 18:00 do 21:00. Celodenní skipas vyjde na 32,50 eur pro dospělého a 17 eur pro dítě. Šestidenní jízdenka stojí 80 eur pro děti a 162,50 eur pro dospělé. Areál také nabízí výhodné skipasy pro rodiny s dětmi, studenty a seniory.

 

Služby, kontakt

 

K dispozici je v areálu sáňkařská dráha, několik restaurací a hotelů. Pozoruhodným zážitkem je rovněž projížďka po unikátní železnici Semmering s mnoha viadukty a tunely, která je zařazena na seznam UNESCO. Skiareál Zauberberg – Semmering nabízí svým návštěvníkům také možnost zakoupit si jízdenku online.

 

www.zauberberg.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Štýrsko, Rakousko

Souřadnice: 47°37´ SŠ, 15°49´ VD

Zauberberg - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 05.12.2011
Aktualizováno: 05.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Zauberberg

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist