Vandans - lyžařské středisko (Rakousko)

Vandans - lyžařské středisko

Vandans, lyžařské středisko Golm

Vandans, lyžařské středisko Golm

Pouhých 10 kilometrů od dálnice spojující Tyrolsko se Švýcarskem na samém západě Rakouska leží městečko Vandans, známé jako středisko turistiky a lyžování. Nad městem se vypíná hora Golmerjoch (2 124 m n.m.) a najdete tu lyžařské středisko Golm a v okolí dalších 6 areálů, které jsou navzájem propojeny skibusy.

 

 

 

 

 

 

Vandans - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Golm

Mapa lyžařského střediska Golm

Skiareál Golm se nachází na severovýchodním úbočí Golmerjochu a většina zdejších sjezdovek v nadmořské výšce 650 – 2 120 metrů leží na hranici lesa. Areál se řadí spíše k menším, najdete tu 32 kilometrů pravidelně zasněžovaných tratí, z čehož 5 sjezdovek je značeno jako červené, 4 jako modré a 1 je černá. Všechny jsou však velmi kvalitní a ke zdejším unikátům patří jednak 3,2 km dlouhá trať Světového poháru Anita Wachter a jednak nejprudší sjezdovka celé oblasti – černá Diaboloabfahrt, kde na délce 1,5 km překonáte převýšení 312 metrů. Nejdelší trať pak vede z vrcholu Golmerjochu až do městečka Vandans a měří 9,2 km. V provozu jsou tu 3 kabinové lanovky, 4 lanovky a 2 kotvové vleky.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Jednodenní skipas stojí 38,50 eur pro dospělého a 22,30 eur pro děti, sedmidenní pak 217 eur a zlevněný pro děti 141 eur.

 

Služby, kontakt

 

V rámci areálu najdete jak lyžařskou školu, půjčovnu a skiservis, tak také například tříkilometrovou osvětlenou sáňkařskou dráhu či horskou dráhu, kde během 8 minut trvajícího sestupu absolvuje návštěvník 40 skoků a několik prudkých zatáček. Na zdejších svazích se také pravidelně pořádají party a restaurace v městečku Vandans patří k vyhlášením svou kvalitou. Zde také najdete několik hotelů a welness centrum.

 

www.golm.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Vorarlbersko, Rakousko

Souřadnice: 47°05´ SŠ, 09°51´ VD

Vandans - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 05.12.2011
Aktualizováno: 05.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Vandans

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist