Hintertux - lyžařské středisko (Rakousko)

Hintertux - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Hintertux

Lyžařský rezort Hintertux

Sjezdovky lyžařského rezortu Hintertux se rozprostírají na strmých úbočích stejnojmenného tyrolského ledovce nad stejnojmennou vesnicí. Na svazích Hintertuxu, kde máte stoprocentní jistotu sněhové pokrývky, si můžete celoročně dopřávat svižné svezení na převážně červených tratích. Sjezdovky se rozprostírají v nadmořské výšce od 1 500 do 3 250 metrů a chlubí se tak úžasným převýšením 1 750 metrů. Hintertux je jedním z řady rezortů, které se nacházejí v Zillertalu, údolí neobyčejně bohatém na pozoruhodná lyžařská střediska.

 

Hintertux - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Hintertux

Mapa lyžařského střediska Hintertux

V rezortu Hintertux se lyžaři mohou těšit na 86 kilometrů sjezdových tratí. Modrou obtížnost má 23 kilometrů sjezdovek, nejvíc, konkrétně 47 kilometrů, připadá na červené svahy a 16 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Nejdelší svezení v rezortu Hintertux měří 12 kilometrů a můžete se jej dopřát na sjezdovce vedoucí z nejvyššího vrcholku jménem Gefrorene Wand (3 250 metrů) až do vesnice Hintertux. Na vrcholky sjezdovek rezortu Hintertux transportuje návštěvníky celkem 20 vleků (6 kabinek, 5 sedačkových lanovek, 9 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit přes 37 000 lidí. Můžete se těšit na snowpark a lyžařskou školu.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Hintertux jezdí od 8:15 do 16:30. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 43 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 205 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Po návratu z celodenního lyžování se ve vesnici Hintertux můžete vydat do restaurace či baru, případně si užít termálních lázní.

 

www.hintertuxergletscher.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Tyrolsko

Souřadnice: 47° 04′ SŠ, 11° 41′ VD

Hintertux - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 29.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Hintertux

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist