St. Christoph - lyžařské středisko (Rakousko)

St. Christoph - lyžařské středisko

Středisko St. Christoph, lanovka

Středisko St. Christoph, lanovka

Středisko St. Christoph se rozprostírá nad vesnicí stejného jména, ležící v nadmořské výšce 1 765 metrů na úbočích alpských velikánů v západorakouské spolkové zemi Tyrolsko, při hranicích s Vorarlberskem. Společně se známým St. Antonem s Stubenem tvoří rozlehlou lyžařskou oblast St. Anton-St. Christoph-Stuben, která je známá širokými možnostmi off-piste lyžování a bohatou sněhovou nadílkou.

 

 

 

 

St. Christoph - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska St. Christoph

Mapa lyžařského střediska St. Christoph

V celé oblasti St. Anton-St. Christoph-Stuben mohou lyžaři počítat se 115 kilometry sjezdovek, ležících v nadmořské výšce od 1 304 do 2 811 metrů, z nichž více než dvě třetiny jsou v případě nedostatku přírodního sněhu uměle zasněžovány. Modrou obtížnost má 49 kilometrů sjezdovek, 53 kilometrů připadá na červené svahy a 13 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Dalších 100 kilometrů připadá na off-piste tratě. Na vrcholky svahů v oblasti St. Anton-St. Christoph-Stuben lyžaře transportuje celkem 38 lanovek a vleků, schopných za hodinu přepravit přes 58 000 lidí. Můžete se těšit na snowpark a lyžařskou školu. V okolí se nachází zhruba 40 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v oblasti St. Anton-St. Christoph-Stuben jezdí od 8:45 do 16:15. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 45,50 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 219 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Vesnice St. Christoph není ani zdaleka tak rušná, jako 6 kilometrů vzdálený St. Anton, městečko s širokou nabídkou aprés-ski aktivit. V St. Christoph si po večerním návratu ze sjezdovky můžete zajít do restaurace či baru, za nabídkou ostatních služeb pak budete muset vyrazit právě do St. Antonu.

 

www.stantonamarlberg.com/en/winter/die-region/st.-christoph-am-arlberg.html

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Tyrolsko

Souřadnice: 47° 7' 45" SŠ, 10° 12' 42" VD

St. Christoph - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 20.12.2011
Aktualizováno: 20.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: St. Christoph

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist