Lungau - lyžařské středisko (Rakousko)

Lungau - lyžařské středisko

Lungau, rezort Katschberg-Aineck

Lungau, rezort Katschberg-Aineck

Rozlehlý a relativně klidný lyžařský areál Lungau se nachází v jihovýchodní části rakouské spolkové země Salcbursko a rozprostírá se na jihovýchodních, ke slunci orientovaných alpských svazích v nadmořské výšce od 1 100 do 2 400 metrů. Oblast Lungau sestává ze tří samostatných lyžařských rezortů (Grosseck-Speiereck, Katschberg-Aineck a Fanningberg) mezi nimiž lze cestovat díky skibusu a pro které platí jednotný skipas.

 

 

Lungau - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Lungau

Mapa lyžařského střediska Lungau

V oblasti Lungau se lyžaři mohou těšit na celkem 147 kilometrů sjezdových tratí. Na této sumě se nejvíce podílí 70kilometrový rezort Katschberg-Aineck, následovaný 47kilometrovým střediskem Grosseck-Speiereck a Fanningbergem, disponujícím 30 kilometry sjezdovek. Ve všech třech rezortech můžete počítat s lyžařskými školami a restauracemi přímo na svazích. Katschberg-Aineck a Fanningberg mají vlastní snowpark. Noční lyžování si můžete dopřát v Grosseck-Speiereck a Katschberg-Aineck. Na vrcholky svahů v oblasti Lungau lyžaře transportuje celkem 32 vleků, schopných za hodinu přepravit zhruba 45 000 lidí. V okolí se nachází zhruba 200 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v areálu Lungau jezdí od 8:30 do 16:30. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 39 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 185 EUR.

 

Služby, kontakt

 

V celkem 15 vesnicích a městečkách, v kterých se můžete při pobytu v oblasti Lungau ubytovat, vás čeká dostatek restaurací a barů, v nichž můžete trávit večer po návratu z celodenního lyžování.

 

www.lungau.at

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jižní Rakousko, Salcbursko

Souřadnice: 47° 8' 36" SŠ, 13° 47' 43" VD

Lungau - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 16.12.2011
Aktualizováno: 16.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Lungau

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist