Kitzsteinhorn - lyžařské středisko (Rakousko)

Kitzsteinhorn - lyžařské středisko

Kitzsteinhorn, lanovka

Kitzsteinhorn, lanovka

Legendární středisko Kitzsteinhorn se rozprostírá na úbočích stejnojmenného ledovce a svou nehynoucí slávu si vysloužilo tím, že bylo historicky vůbec prvním rakouským lyžařským rezortem na ledovci a můžete si na něm tak užívat lyžování 10 měsíců v roce. Negativně vstoupil Kitzsteinhorn do povědomí veřejnosti v listopadu 2000 kvůli tragédii, při níž v důsledku požáru v tunelu, kterým projížděla lanovka s lyžaři z Kaprunu na Kitzsteinhorn, zahynulo 155 lidí. Tato událost vedla k uzavření inkriminované lanovky a vybudování nových vleků. Středisko Kitzsteinhorn je součástí oblasti Zell am See-Kaprun.

 

Kitzsteinhorn - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Kitzsteinhorn

Mapa lyžařského střediska Kitzsteinhorn

V rezortu Kitzsteinhorn se lyžaři mohou těšit na 41 sjezdových tratí, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 1 976 do 3 029 metrů. Modrou obtížnost má 19 kilometrů sjezdovek, stejný počet kilometrů připadá na červené svahy a 3 kilometry tratí se může pochlubit černou obtížností. Kitzsteinhorn rovněž skýtá široké možnosti pro vyznavače freeridu. Lyžaře po rezortu Kitzsteinhorn transportuje celkem 20 vleků (1 pozemní kabinová lanovka, 4 kabinky, 5 sedačkových lanovek, 10 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit přes 32 000 lidí. Můžete počítat se snowparkem a lyžařskou školou. V okolí je 18 kilometrů běžkařských tras.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Kitzsteinhorn jezdí od 8:00 do 16:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 43 EUR, šestidenní skipas, umožňující vstup na všechny vleky oblasti Zell am See-Kaprun, jej přijde na 209 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Městečko Kaprun, nad nímž se rozkládají sjezdovky rezortu Kitzsteinhorn, disponuje širokou nabídkou aprés-ski aktivit. Můžete vybírat z řady barů, restaurací, obchodů, wellness služeb a sportovních aktivit.

 

www.kitzsteinhorn.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Salcbursko

Souřadnice: 47° 11′ SŠ, 12° 41′ VD

Kitzsteinhorn - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 15.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Kitzsteinhorn

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist