Ischgl - lyžařské středisko (Rakousko)

Ischgl - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Ischgl

Lyžařský rezort Ischgl

Lyžařský rezort Ischgl se rozprostírá na horských úbočích nad stejnojmennou tyrolskou vesnicí, ležící v nadmořské výšce 1 377 metrů při hranicích se Švýcarskem. Společně se švýcarským rezortem Samnaun vytváří přeshraniční lyžařský areál, který se jmenuje Silvretta Arena a je jednou z nejvyhlášenějších alpských oblastí.

 

 

 

 

 

Ischgl - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Ischgl

Mapa lyžařského střediska Ischgl

V celé oblasti Silvretta Arena se lyžaři mohou těšit na 238 kilometrů výborně upravených sjezdových tratí, které se nacházejí v nadmořské výšce od 1 377 do 2 872 metrů. Dostatek sněhu zajišťuje jednak úctyhodná nadmořská výška, jednak výkonný systém zasněžování, který přichází ke slovu v případě nedostatku přírodního sněhu. Modrou obtížnost má 47 kilometrů sjezdovek, 152 kilometrů připadá na červené svahy a 27 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Dalších 12 kilometrů připadá na off-piste tratě. Tepající srdce oblasti jmenuje Silvretta Arena představuje právě větší a rušnější Ischgl, jehož centrem je plato Idalp, křižovatka řady vleků a tratí. Chloubou je 11kilometrová sjezdovka s obligátním jménem Eleven, vinoucí se z vrcholu Greitspitz (2 872 metrů) a mající převýšení 1 472 metrů. Po oblasti Silvretta Arena lyžaře transportuje celkem 44 moderních lakovek a vleků, schopných za hodinu přepravit 84 800 lidí. Můžete se těšit na snowparky a lyžařské školy. V okolí je 74 kilometrů běžeckých tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v oblasti Silvretta Arena jezdí od 8:30 do 16:30. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 45,50 EUR, šestidenní skipas ho přijde na 242 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Vesnice Ischgl skýtá pestrou nabídku aprés-ski aktivit. Po návratu ze sjezdovky si můžete vybírat z řady restaurací, barů a obchodů. Rovněž si můžete jít zabruslit, nechat se svézt na saních tažených koňmi, nebo si v hale zahrát tenis.

 

www.ischgl.com

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Tyrolsko

Souřadnice: 47° 01′ SŠ 10° 17′ VD

Ischgl - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 04.12.2011
Aktualizováno: 04.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Ischgl

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist