Rauris - lyžařské středisko (Rakousko)

Rauris - lyžařské středisko

Alpské městečko Rauris

Alpské městečko Rauris

Rozlohou nepříliš velký lyžařský rezort Rauris se nachází v rakouské spolkové zemi Salcbursko na úbočích alpských masivů nad stejnojmenným městečkem, v srdci Národního parku Vysoké Taury. Kromě poklidné atmosféry tradičního horského městečka a rozmanitých sjezdových terénů si tak můžete užívat i nádherné alpské přírody.

 

 

 

Rauris - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Rauris

Mapa lyžařského střediska Rauris

V rezortu Rauris se lyžaři mohou těšit celkem na 30 kilometrů sjezdových tratí, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 950 do 2 200 metrů a disponujících tak více než tisícimetrovým převýšením. Modrou obtížnost má 12 kilometrů sjezdovek, 15 kilometrů připadá na červené svahy a 3 kilometry tratí se mohou pochlubit černou obtížností. Na vrcholky svahů rezortu Raunis lyžaře transportuje celkem 11 vleků (3 kabinky, 1 sedačková lanovka, 7 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit přes 13 000 lidí. V rezortu Rauris se můžete těšit na snowpark, sjezdovku s úsekem měření rychlosti a lyžařské školy. Strádat zde nebudou ani příznivci klasického lyžování, neboť v okolí se nachází 30 kilometrů upravených běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Rauris jezdí od 9:00 do 16:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 35 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 175 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Kromě ochutnávání specialit krajové kuchyně v restauracích či popíjení v barech si po večerním návratu ze sjezdovky můžete v městečku Rauris zajít do sauny nebo na masáž.

 

www.raurisertal.at

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Salcbursko

Souřadnice: 47° 13' 46" SŠ, 12° 59' 38" VD

Rauris - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 19.12.2011
Aktualizováno: 19.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Rauris

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist