Saalbach Hinterglemm Leogang - lyžařské středisko (Rakousko)

Saalbach Hinterglemm Leogang - lyžařské středisko

Lyžařský areál Saalbach - Hinterglemm

Lyžařský areál Saalbach - Hinterglemm

Lyžařský areál Saalbach Hinterglemm Leogang se nachází v západní části rakouské spolkové země Salcbursko a je rovněž známý pod jménem Skicirkus. Nadmořská výška sjezdovek není bůhvíjaká, takže zejména jižně orientované svahy se občas potýkají s nedostatkem přírodního sněhu, který je však v případě nutnosti řešen za pomoci sněžných děl, jež pokrývají 90 % sjezdovek. Přednost rezortu naopak spočívá v moderních přepravních zařízeních a v převaze svižných a dlouhých sportovních tratí, které uspokojí i náročné lyžaře.

 

Saalbach Hinterglemm Leogang - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Saalbach Hinterglemm Leogang

Mapa lyžařského střediska Saalbach Hinterglemm Leogang

V oblasti Saalbach Hinterglemm Leogang se lyžaři mohou těšit celkem na 200 kilometrů sjezdovek, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 840 do 2 100 metrů. Modrou obtížnost má 90 kilometrů sjezdovek, 95 kilometrů připadá na červené svahy a 15 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Lyžaře po oblasti Saalbach Hinterglemm Leogang transportuje celkem 55 vleků (17 kabinek, 17 sedačkových lanovek, 21 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit přes 97 000 lidí. Můžete počítat se snowparkem, sjezdovkou s úsekem měření rychlosti a lyžařskou školou. V okolí se nachází 145 kilometrů běžeckých tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v oblasti Saalbach Hinterglemm Leogang jezdí od 9:00 do 16:30. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 43,50 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 212 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit v oblasti Saalbach Hinterglemm Leogang je široká díky restauracím, barům a obchodům. Rovněž se můžete vydat na bowling, zahrát si tenis, nebo pěstovat jiné zimní sporty jako bruslení a sáňkování.

 

www.saalbach.com

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Salcbursko

Souřadnice: 47° 23′ SŠ, 12° 38′ VD

Saalbach Hinterglemm Leogang - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 19.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Saalbach Hinterglemm Leogang

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist