SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental - lyžařské středisko (Rakousko)

SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental - lyžařské středisko

Brixental, zasněžování sjezdovek

Brixental, zasněžování sjezdovek

Areál SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental je největší rakouskou propojenou lyžařskou oblastí. Jak napovídá název, nachází se v údolí Brixental a sestává celkem z osmi ubytovacích vesniček; Brixen im Thale, Ellmau, Going, Hopfgarten im Brixental, Itter, Scheffau, Söll a konečně Westendorf. Všechny vesnice si zachovávají svůj tradiční tyrolský ráz. Vzhledem k poměrně nízké poloze oblasti, jejíž sjezdové tratě se rozprostírají na svazích orientovaných všemi světovými směry v nadmořské výšce od 620 do 1 957 metrů, nelze vždy garantovat kvalitní přírodní sníh. Přísun toho umělého zajišťuje zhruba na 80 % sjezdovek více než 1 000 sněhových děl.

 

SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental

Mapa lyžařského střediska SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental

Na svazích oblasti SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental se lyžaři mohou těšit na celkem 279 kilometrů sjezdových tratí. Modrou obtížnost má 124 kilometrů sjezdovek, takřka stejně, přesně 128 kilometrů, připadá na červené svahy a 27 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Nejdelší svezení vám poskytne 7kilometrová sjezdovka s více než kilometrovým převýšením, vedoucí z vrcholku Hohe Salve do vesnice Söll. Na vrcholky sjezdovek oblasti SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental transportuje lyžaře celkem 91 vleků (1 pozemní kabinková lanovka, 14 kabinek, 36 sedačkových lanovek, 40 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit přes 136 000 lidí. Můžete počítat se snowparky, nočním lyžováním a sáňkováním, úseky s měřením rychlosti a lyžařskými školami. V okolí se nachází více než 200 kilometrů běžeckých tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v oblasti SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental jezdí od 8:30 do 16:30. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 41 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 199,50 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit v oblasti SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental je dobrá, můžete se těšit na restaurace, bary a obchody. Mezi rušnější vesnice patří Hopfgarten a Söll, takový Ellmau je oproti tomu klidnější.

 

www.skiwelt.at/cz

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Tyrolsko

Souřadnice: 47° 27′ SŠ, 12° 17′ VD

SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 28.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist