Hochfilzen-Buchensteinwand - lyžařské středisko (Rakousko)

Hochfilzen-Buchensteinwand - lyžařské středisko

Hochfilzen-Buchensteinwand, lanovka

Hochfilzen-Buchensteinwand, lanovka

Horská vesnice Hochfilzen se rozprostírá v tyrolském údolí Pillersee a společně s vesničkami St. Ulrich a St. Jakob tvoří nevelkou lyžařskou oblast jménem Buchensteinwand. Přestože oblast údolí Pillersee je rájem zejména pro milovníky klasického lyžování a biatlonu, rezort Hochfilzen-Buchensteinwand disponuje i sjezdovými tratěmi. Rezort tvoří jednu ze součástí lyžařské oblasti Schneewinkel, mající celkem 176 kilometrů sjezdovek.

 

 

 

Hochfilzen-Buchensteinwand - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Hochfilzen-Buchensteinwand

Mapa lyžařského střediska Hochfilzen-Buchensteinwand

V rezortu Hochfilzen-Buchensteinwand se lyžaři mohou těšit na 22 kilometrů sjezdových tratí, rozprostírajících se na úbočích hor v nadmořské výšce od 855 do 1 456 metrů. V případě nedostatku přírodní sněhové pokrývky je zhruba polovina sjezdovek uměle zasněžována za pomoci děl. Modrou obtížnost má 9 kilometrů sjezdovek, 8 kilometrů připadá na červené svahy a 5 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Na vrcholky sjezdovek rezortu Hochfilzen-Buchensteinwand transportuje návštěvníky celkem 9 vleků (2 sedačkové lanovky, 7 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit přes 10 000 lidí. Můžete počítat s dětským parkem jménem Bobo a lyžařkou školou. V okolí se nachází 110 kilometrů běžkařských tratí vysoké úrovně.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Hochfilzen-Buchensteinwand jezdí od 9:00 do 16:00. Za jednodenní permici platnou pro oblast Schneewinkel dospělý lyžař zaplatí 39 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 190 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Po návratu z lyžování si ve vesnici Hochfilzen můžete zajít do restaurace či baru, případně se vyřádit na sáňkařské dráze. Pokud byste měli zájem o wellness služby, budete se muset vydat do 5 kilometrů vzdáleného městečka Fieberbrunn.

 

www.pillerseetal.at/en/winter

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Tyrolsko

Souřadnice: 47° 28′ SŠ, 12° 37′ VD

Hochfilzen-Buchensteinwand - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 30.11.2011
Aktualizováno: 30.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Hochfilzen-Buchensteinwand

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist