St. Anton - lyžařské středisko (Rakousko)

St. Anton - lyžařské středisko

Lyžařské středisko St. Anton

Lyžařské středisko St. Anton

Známé lyžařské středisko St. Anton se rozprostírá nad stejnojmenným městečkem ležícím v nadmořské výšce 1 304 metrů, na úbočích alpských velikánů v západorakouské spolkové zemi Tyrolsko, při hranicích s Vorarlberskem. Společně s vesnicemi St. Christoph a Stuben utváří rozlehlou lyžařskou oblast St. Anton-St. Christoph-Stuben, která je známá svými pestrými možnostmi lyžování mimo upravované tratě a bohatou sněhovou nadílkou.

 

 

 

St. Anton - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska St. Anton

Mapa lyžařského střediska St. Anton

V oblasti St. Anton-St. Christoph-Stuben se lyžaři mohou těšit na 115 kilometrů sjezdových tratí, které se nacházejí v nadmořské výšce od 1 304 do 2 811 metrů. Modrou obtížnost má 49 kilometrů sjezdovek, 53 kilometrů připadá na červené svahy a 13 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Dalších 100 kilometrů připadá na off-piste tratě. Oblasti vládnou svižné strmější tratě a hlavní shon se v St. Antonu koncentruje na úbočí hory Valluga, z jejíhož vrcholku vede nejdelší, 10kilometrová sjezdovka. Na vrcholky svahů v oblasti St. Anton-St. Christoph-Stuben lyžaře transportuje celkem 38 lakovek a vleků, schopných za hodinu přepravit přes 58 000 lidí. Můžete počítat se snowparkem a lyžařskou školou. V okolí se nachází zhruba 40 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v oblasti St. Anton-St. Christoph-Stuben jezdí od 8:45 do 16:15. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 45,50 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 219 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit je v St. Antonu široká, na vysoké úrovni a vzhledem k exkluzivní klientele i drahá. Kromě restaurací, barů a řady obchodů můžete počítat například s wellness službami.

 

http://www2.skiarlberg.at/arl/east/en/winter

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: západní Rakousko, Tyrolsko

Souřadnice: 47° 7' 49" SŠ, 10° 16' 7" VD

St. Anton - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 16.12.2011
Aktualizováno: 16.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: St. Anton

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist