Dachstein West - lyžařské středisko (Rakousko)

Dachstein West - lyžařské středisko

Lyžařský areál Dachstein West

Lyžařský areál Dachstein West

Sjezdovky lyžařského areálu Dachstein West se rozprostírají na horských úbočích nad vesnicemi Gosau, Russbach a Annaberg, v oblasti Salzkammergut a ve stínu majestátního Dachsteinu. Relativně nenáročný terén a dobré vybavení pro rodiny s dětmi činí z oblasti Dachstein West místo přátelsky nakloněné lyžařským začátečníkům a jejich rodičům.

 

 

 

Dachstein West - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Dachstein West

Mapa lyžařského střediska Dachstein West

V areálu Dachstein West se lyžaři mohou těšit na 142 kilometrů sjezdových tratí, z nichž 122 kilometrů je v případě nepříznivých sněhových podmínek uměle zasněžováno. Sjezdovky se rozprostírají v nadmořské výšce od 760 do 1 690 metrů. Modrou obtížnost má 34 kilometrů sjezdovek, nejvíce, konkrétně 96 kilometrů, připadá na červené svahy a 12 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Nejčastěji zde narazíte na červené tratě v délce kolem kilometru, ale můžete se těšit i na několik strmějších černých a velký prostor je věnován svahům pro nejmenší lyžaře. Na vrcholky sjezdovek areálu Dachstein West transportuje návštěvníky celkem 64 vleků (8 kabinek, 12 sedačkových lanovek, 44 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit přes 65 000 lidí. Počítejte se snowparkem a lyžařskou školou. V okolí se nachází 215 běžeckých tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v areálu Dachstein West jezdí od 8:30 do 16:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 36,80 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 183,60 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Po návratu z celodenního lyžování se můžete ve vesnicích oblasti Dachstein West odreagovat v některé z restaurací či barů.

 

www.dachstein.at/cz/winter

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: střední Rakousko, Horní Rakousko

Souřadnice: 47°35′ SŠ, 13° 32′ VD

Dachstein West - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 28.11.2011
Aktualizováno: 28.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Dachstein West

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist