Katschberg - lyžařské středisko (Rakousko)

Katschberg - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Katschberg

Lyžařský rezort Katschberg

Lyžařský rezort Katschberg se rozprostírá na úbočích alpských velikánů na hranici rakouských spolkových zemí Korutany a Salcbursko, nad vesnicemi Katschberghöhe a Sankt Margarethen im Lungau. Většina ubytovacích kapacit v rezortu Katschberg je přímo u dolních stanic lanovek, takže se nemusíte nikam trmácet skibusem a nástup na vleky máte na dosah ruky.

 

 

 

 

 

 

 

 

Katschberg - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Katschberg

Mapa lyžařského střediska Katschberg

Ve středisku Katschberg se lyžaři mohou těšit na 70 kilometrů sjezdových tratí, ležících v nadmořské výšce od 1 100 do 2 220 metrů. Všechny svahy jsou v případě nedostatečné sněhové pokrývky uměle zasněžovány za pomoci více než 580 děl. Modrou obtížnost má 10 kilometrů sjezdovek, zdaleka nejvíce, konkrétně 50 kilometrů připadá na červené svahy a 10 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Ostřílené lyžaře jistě uchvátí černá trať, vedoucí po západním úbočí vrcholku Aineck. Lyžaře po rezortu Katschberg transportuje celkem 16 vleků (2 kabinky, 6 sedačkových lanovek, 8 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit přes 26 000 lidí. Můžete počítat se snowparkem a lyžařskými školami. V okolí je 25 kilometrů běžeckých tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Katschberg jezdí od 9:00 do 16:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 39 EUR, šestidenní skipas, umožňující vstup i na vleky několika dalších korutanských středisek, jej přijde na 199 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Po večerním návratu ze sjezdovky můžete v rezortu Katschberg relaxovat v restauracích a barech, případně si zabruslit, projet se na saních tažených koňmi či navštívit obchody.

 

www.katschi.at

 

 

Rakousko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 11:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://rakousko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jižní Rakousko, Korutany, Salcbursko

Souřadnice: 47° 3' 40" SŠ, 13° 36' 22" VD

Katschberg - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Rakousko)

 
Publikováno: 15.12.2011
Aktualizováno: 19.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Katschberg

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist